Jak wybierać taśmy do samodzielnego kinezjotapingu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jak wybierać taśmy do kinesiotapingu?

1. Wymiary taśmy.

Długość

Z przyczyn oczywistych czym dłuższa tym masz więcej.  Wielkich różnic na rynku nie znajdziesz standardowo to będzie około +/- 5 metrów bierzących taśmy. 

Ważne jest abyś miała świadomość, że to jest naprawdę dużo jak na debiutantkę, która kupuje taśmę aby dbać o urodę twarzy czyli korzystać będzie z krótkich odcinków.

Uwaga!

Jeśli znajdziesz atrakcyjna ofertę oszczędności na kosztach przesyłki lub rabatowania – idź jak w dym. Debiutantki zużywają kilometry taśmy na próby, przymiarki, krzywe ciecia, balety przy klejeniu…

Szerokość

Stadardem jest 5 cm. To może wydać Ci się dość dużo ( za dużo). Jest to jednak najbardziej strategiczny wymiar dwóch, zaawansowanych względów, o których nikt kto nie pracuje z pacjentem i nie sprzedaje instrukcji samodzielnego oklejania Ci nie powie!

1.

Aplikacje pojedyncze, unieruchamiające z pełnej szerokości taśmy. Takimi aplikacjami są:

– w ćwiczeniach jogi twarzy/face fitness, w celu unieruchomienia np.czoła kiedy aktywizujemy mięśnie dźwigacza powieki.

-praca nad owalem kiedy trzeba zapewnić szybki efekt na wszystkich strategicznych mankamentach( podbródek, chomiki marionetki, kącik ust.

Przy szeroko zakrojonej akcji na dużej powierzchni i licznych, spalających się mankamentach 'łataniem” wąskich kawałków tego, niestety, nie załatwisz…

2.

Aplikacje wielowąsowe. Liftingująco/relaksujące lub drenażowe.

– liftingujące kiedy masz jedną bazę, z której wypuszczasz 3 równe wąsy, dla zrównoważonego, przestrzennego  uniesienia tkanek.

– drenujące kiedy z jednej bazy ustyuowanej odpowiednio do najbliższych struktur węzłów chłonnych wypuszczasz cieniutkie, liczne, nierównomiernie rozmieszczone wąsy aby limfą jak najszybciej została skierowana na właściwą ścieżkę i nie zalegała opuchlizna tak gdzie sobie tego nie życzysz.

3.

Zadrukowanie papieru ochronnego na taśmie, tak aby ułatwić Ci odmierzanie odcinków taśmy i łatwiejsze odcinanie schludnych jednostek. Będzie szybciej i łatwiej.

4.

Pudełko, które ułatwi Ci przechowywanie i cięcie taśmy bez wyjmowania jej z pudełka. takie rozwiązanie znajduje się z boku pudełka. Unboxing zrób sobie pomalutku, okienko boczne przygotuj, rzfoljuj taśmę i przechowuj później w pudelki oryginalnym, żeby nie łapała wilgoci.

5.

Parametry techniczne, które powinna mieć na wysokim poziomie każda szanująca się marka to

-dobra jakość kleju

-elastyczność oddychającej taśmy zbliżona do ludzkiej skóry

-wodoodporność na wysokim poziomie ( ch0c w kosmetyce i szczególnie w aplikacjach wykonywanych we własnym zakresie to interesuje nas mniej)

Ja pracuję taśmami Ares UNCUT, których klej nie zawiera lateksu przez co jest bezpieczna dla nawet bardzo wrażliwej skóry. taśma z bardzo przyjemnej, wysokiej elastyczności, bawełnianej, oddychającej tkaniny.

Ares UNCUT pomyślał też o tym aby dyskretnymi, pionowymi napisami zaznaczyć kierunek pracy taśm, który możesz śledzić nawet kiedy tniesz wąskie paseczki do stymulacji punktów – nie ryzykujesz wtedy, że tnąc z kwadratu, do kosza masz cały, 5 cm kawałek taśmy.

 

 

 

Dziś będziesz ładna

jutro będziesz młodsza!