mezoterapia=suplementacja

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mezoterapia=suplementacja

Zabiegi mezoterapii polegają na torowaniu drogi, za pomocą różnych technik i narzędzi, składnikom aktywnym i wprowadzeniu ich głębiej do skóry, z pominięciem bariery naskórkowej.

 

KAŻDA MEZOTERAPIA JEST SUPLEMENTACJĄ SKÓRY.

 

Nie istnieje bez produktu, którego używasz, żeby czerpać z jego zalet.

Rezultaty końcowe zabiegu ściśle powiązane są z rodzajem substancji użytej do terapii (zagęszczanie, ujędrnianie, podnoszenie, rozjaśnianie i „prasowanie” skóry, etc.).

Zabieg w latach 60 ubiegłego stulecia wprowadzony do medycyny przez francuskiego lekarza, dr Michel Pistor’a.

Działający miejscowo, niechirurgiczny zabieg medyczny polegający na dostarczeniu za pomocą mikroinjekcji,  najbliżej  miejsca potrzebującego wsparcia substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. 

 

Dr Pistor kierował się dewizą: 

podawać mało, często, w odpowiednie miejsce.

 

W ten sposób, nasycając stopniowo leczone miejsce mógł monitorować postępy i bardzo precyzyjnie dawkować lekarstwo trafiając dokładnie w miejsce potrzebujące wsparcia, bez obciążania organów wewnętrznych jak to ma miejsce  przy doustnym przyjmowaniu substancji.

 

Aktualnie każda metoda lokalnej aplikacji składników aktywnych, gdzie wspomagamy przekroczenie bariery naskórkowej nazywana jest mezoterapią.  Liczne przydomki towarzyszące nazwie określają sposób w jaki suplement przekracza barierę skórną lub naskórkową.

-igłowa

-mikroigłowa

-bezigłowa 

 

 

Za każdym razem jeśli usłyszysz o mezoterapii będziesz wiedzieć, że chodzi właśnie o ten mechanizm.

Główną robotę robi nam w gabinetach preparat, którego używamy. 

To dlatego tak niechętnie udostępniamy szczegóły preparatu, firmy, rodzaju i składu kosmetyku, którego używamy w gabinecie.

 

Sama technika i narzędzia, do przeprowadzenia preparatu mogą być różne. 

 

 

Prawda jest jednak taka, że ampułka do zabiegów technicznych zawsze będzie najmocniej stężonym, najlepiej penetrującą skórę konsystencją, która przeznaczona jest do głębokiej penetracji i długotrwałego oddziaływania  w tkankach.

 

 

Bez zapewnienia fajerwerków w działaniu powierzchniowym, które pokryć:

 

  • często słabą recepturę
  • zawsze spore obciążenie chemią 
  • braki w edukacji i pośpiech globalnego klienta

 

 

 

Zawsze jednak liczyć się będzie trafność doboru preparatu i kolejność wykonania kolejnych punktów instrukcji zabiegowej aby preparat działał najgłębiej i najdłużej jak się da.

 

 

W mezoterapii mikroigłowej dermarollerem, preparaty zostają wprowadzone na granicę skóry właściwej poprzez liczne nakłucia wykonane w martwej tkance naskórkowej, która dla większości substancji stanowi barierę nie do pokonania.

 

Mezoterapia mikroigłowa nie powoduje urazów tkanek żywych skóry, może być więc wykonywana stosunkowo często, zgodnie z ustaleniami indywidualnymi, natężeniem i charakterem niedoskonołaści do poprawienia.

 

Zdefiniuj cel jaki chcesz otrzymać samodzielną sulpementacją Twojego zabiegu i idź do producenta, który nie ma problemów z udostępnianiem swoich preparatów szerokiej publice i buduj jakość skóry poprzez suplementację.

 

Główne zadania preparatów:

 

  • odżywienie skóry
  • poprawa kolorytu
  • poprawa napięcia
  • poprawa ukrwienia
  • spalanie tkanki tłuszczowej
  • liftingujące
 
 

Dziś będziesz ładna

jutro będziesz młodsza!